Velká střešní okna VELUX

Pusťte domů ještě víc denního světla. Velká střešní okna a sestavy vám zajistí ty nejlepší výhledy
Zjistit více
Velká střešní okna

Správná velikost pro dokonalý výhled

Chcete si dopřát nejlepší možný výhled, perfektní množství světla a pohodlné ovládání? Zohledněte při výběru střešního okna velikost a sklon střechy

Čím mírnější sklon střechy, tím delší okno. Pro střechy se sklonem 15–54° zvolte okno s délkou 160–140 cm. Při sklonu 52–90° nejlépe sednou okna s délkou 118–98 cm. Aby se vám okna dobře ovládala, měla by být spodní hrana okna ve výšce 90–110 cm od podlahy a horní 185–220 cm.

A kolik oken je dost? Řiďte se jednoduchým pravidlem: prosklená plocha střešních oken by měla být rovna nejméně 10 % podlahové plochy místnosti

U VELUXu si můžete vybrat z různých velikostí střešních oken – od malých (55 x 78 cm) až po ta velká (134 x 160 cm nebo 78 x 180 cm). Stavební otvory umíme přizpůsobit, nebojte se proto vyměnit stará okna za větší nebo rovnou celou sestavu.

Šikmé sestavy střešních oken

Prostornější a prosvětlenější prostor? Se šikmými sestavami střešních oken to bude hračka. Kombinujte je do dvojic, trojic, čtveřic i šestic, vedle sebe i nad sebou. 

Pro panoramatický výhled ven sáhněte po sestavě dvou nebo tří oken vedle sebe. Exkluzivní design se štíhlým rámem vám zajistí instalační set DUO a sestava GGL 3v1

Toužíte po dokonalém výhledu na oblohu? Přidejte a osaďte do střechy kombinaci čtyř nebo šesti oken nad sebou. Výše umístěná okna můžete ovládat ovladačem nebo třeba z mobilu.

Kontakt

Lomené sestavy s fasádním oknem

Světlo od podlahy až ke stropu. Stačí říct. Zbořte hranice mezi interiérem a exteriérem a spojte velká střešní okna s doplňkovými fasádními

Svislá doplňková okna mohou být fixní, výklopná i otevíravá. Instalují se přímo pod šikmé střešní okno do střech se sklonem v rozsahu od 15° do 55°.

Nakombinovat si můžete i čtveřici se dvěma řadami oken. A nezapomeňte na stínění – vybírat můžete z rolet a žaluzií pro šikmá i svislá okna.

Střešní balkonová okna a terasy

Elegantní vstup na terasu v šikmé střeše? Tak to bude kombinace výklopně-kyvného a otevíravého doplňkového okna. Horní díl zajistíte klikou v pozici až do 45° a spodní otevřete do boku. Pak stačí vyjít ven a vychutnat si výhled.

I když nemáte balkon, váš interiér střechou končit nemusí. Rozšiřte si bydlení směrem ven střešním balkonovým oknem

Zavřené funguje jako opravu velké střešní okno, které rozzáří obývák i ložnici. A po otevření se promění ve vaši bránu k čerstvému vzduchu. Ve spodní části je zabudované zábradlí – tak se vykloňte se a užijte si svůj nový prostor.

velká střešní okna cena
Již od 14 058 Kč bez DPH

Cena je uvedena pro okno řady Standard Plus, rozměr 114×140 mm, bez montáže a dopravy

Nezávazná poptávka

!
Vyberte prosím jednu z variant
A je odesláno!
Do 3 pracovních dnů se vám ozveme s nabídkou.
Ajaj! Něco se pokazilo. Zkuste prosím vyplnit formulář znovu.