Montáž střešních oken VELUX

Správná montáž střešních oken je klíčem k absolutní pohodě v podkroví. Zjistěte, jak se montují střešní okna VELUX a na co si dát pozor.
Zjistit více
Montáž střešních oken

Příprava na montáž střešních oken

Střešní okna VELUX jsou navržena tak, aby byla jejich montáž co nejjednodušší a nejrychlejší. I přesto má ale svá úskalí – chcete-li se vyhnout problémům s úniky tepla a zatékáním, není radno podcenit správnou přípravu ani postup montáže. 

Nejjednodušší je příprava na montáž střešních oken do novostavby. Stačí si promyslet umístění, vybrat ideální rozměr, typ a zasklení střešního okna a podle toho nechat připravit okenní otvory v konstrukci střechy. 

Zásahy do již dokončené stavby jsou pochopitelně složitější. Pokud plánujete proměnit půdu bez oken v prosvětlené podkroví, bude nutné ve střeše vyříznout otvor na správném místě a ve správné šířce, odstranit izolaci i střešní krytinu a zajistit tak pracovní plochu na montáž. 

Výřez otvoru může vyžadovat zásah do krokví – nechce-li riskovat závažné stavební poruchy, poraďte se před řezáním se statikem nebo svěřte práci profesionálům.

Čeká vás výměna starých střešních oken za nová? 

Tak to máte na výběr ze dvou možností instalace:

  1. Výměna bez zásahu do ostění – nové okno má stejné rozměry, jako to původní.
  2. Výměna se zásahem do ostění – měníte rozměr okna nebo ho zapouštíte hlouběji do střechy.

Při výměně oken bez zásahu do ostění stačí před montáží demontovat okno, střešní krytinu kolem okna, původní lemování, oplechování, izolaci a okenní rám. Proces je rychlý a obejde se bez nepořádku.

V případě, kdy měníte velikost nebo počet oken, zásah do ostění vás nemine – pokud se chcete vyhnout větším tesařským zásahům do střechy, zohledněte při výběru velikosti nového okna rozestupy krokví.

Tip: Proměna půdy v obytné podkroví nebo změna velikosti oken se většinou neobejde bez stavebního povolení. Než se pustíte do práce, prokonzultujte záměr na stavebním úřadě.

poptat montáž

Jak na montáž střešních oken VELUX

Dodržení správného postupu při montáži střešních oken je klíčové. Ani sebelepší okno není zárukou kvality, když se správně nenapojí na střešní plášť a nebude dobře zaizolované.  Pokud nemáte se střešními okny a jejich montáží zkušenosti, raději se obraťte na odborníky.

Profesionální montáž vám neušetří jen starosti. Nákup samotného okna podléhá DPH ve výši 21 %. Zato nákup střešních oken s montáží zdaníte sníženou sazbou 12 %. Cena za montáž střešního okna se vám tak částečně zaplatí sama. 

Na montáž od odborné firmy navíc dostanete záruku. U VELUX je základní záruka na střešní okna a montážní doplňky 5 let. Pokud si střešní okna necháte namontovat odborníky společně se zateplovací sadou BDX, získáte dalších 5 let záruky navíc

Tip: Chcete vědět, co montáž střešních oken obnáší? Podívejte se na video s postupem výměny oken VELUX krok za krokem.

Postup montáže střešních oken

  1. Do připraveného otvrou se pomocí montážních úhelníků montuje na latě rám ve standardní nebo zapuštěné montážní výšce. Pro dokonalejší izolaci lze před montáží rámu doplnit zateplovací rám BDX.
  2. Aby okno nedrhlo, je potřeba vložit okenní křídlo do rámu a vyrovnat spáry. Po dotažení úhelníků se doplní tepelná izolace, nalepí hydroizolační límec a nainstaluje drenážní žlábek pro odvod kondenzátu. 
  3. Před instalací lemování a nacvaknutí oplechování se musí pod okno vrátit střešní tašky – s ohledem na výšku profilu je může být potřeba pod úhlem seříznout. Spodní díl manžety je důležité vyprofilovat.
  4. Okenní křídlo se vloží do rámu. Pokud instalace vyžadovala zásah do ostění, doplní se tepelná izolace a napojí parotěsná fólie. Okno je připraveno k vytvoření sádrokartonového ostění nebo instalace prefabrikovaného ostění VELUX. 

Tip: Střešní okna lze montovat nejen v létě, ale i v zimě. Montážní pěny jdou používat až do -10 °C. Výměna oken s profíky bude rychlá a nemusíte se tak obávat ani výrazného ochlazení obytného podkroví.

Výběr i montáž bez starostí

Netroufáte si na zásahy do střechy? Žádný problém. U VELUX pořídíte střešní okna včetně montáže. Stačí si najít proškoleného montážníka

Prodej a montáž střešních oken pro Brno a okolí vám rádi zajistíme my. Jsme prodejcem střešních okna a stinící techniky VELUX – pomůžeme vám s výběrem vhodného řešení a vše vám také naživo ukážeme v našem showroomu.

Okna vám dodáme, namontujeme, zateplíme a zapravíme ostění. Naši montéři znají všechny výrobky VELUX do posledního šroubku. Montáž tak bude rychlá a bezproblémová – pokud má nové okno stejné rozměry, jako původní, budeme s výměnou hotoví do dvou hodin.

A až přijde čas na pozáruční pravidelný servis, stačí zavolat. Seřídíme, vyměníme těsnění i sklo, namontujeme stínění i zapojíme automatizaci.

Tip: Chcete vědět, kolik stojí podkrovní střešní okna? Nechte si je nezávazně nacenit nebo se podívejte na náš vzorový ceník.

poptat okna
montáž střešních oken cena
Již od 3 500 Kč bez DPH

Cena je uvedena pro výměnu malého (78×98 mm) střešního okna 1:1 po Brně, bez demontáže, zapravení a likvidace odpadu

Nezávazná poptávka

!
Vyberte prosím jednu z variant
A je odesláno!
Do 3 pracovních dnů se vám ozveme s nabídkou.
Ajaj! Něco se pokazilo. Zkuste prosím vyplnit formulář znovu.